Wychowanie – sztuka i wyzwanie

To 9-miesięczny unijny projekt, stawiający na integrację rodzin, rozwój dzieci oraz podniesienie umiejętności wychowawczych rodziców z Iławy. „Przystań” wdrażała go w okresie od 1 października 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku w partnerstwie z samorządem miasta Iławy.

Projekt nie bez kozery nosił taki właśnie tytuł. Wychowanie dzieci w obecnych czasach to naprawdę nie tylko sztuka, ale i wyzwanie.

Nasz projekt był adresowany dla rodziców, którzy chcieli podnieść swoje umiejętności wychowawcze. Nie dlatego, że mieli tu deficyty, ale dlatego, że byli świadomi trudności procesu wychowawczego i chcieli jak najlepiej wywiązać się z roli rodzica. Dlatego, że chcieli zrozumieć zmiany zachodzące w dziecku, że chcieli jak najlepiej przejść przez okres jego buntu i dojrzewania, że chcieli poradzić sobie z zagrożeniami współczesnego świata, które czyhają na ich dzieci.

W projekcie „Wychowanie – sztuka i wyzwanie” wspieraliśmy 20 dorosłych oraz ich dzieci.
Oddzielne działania zaplanowaliśmy dla dorosłych, oddzielne dla dzieci. Na koniec dzieci i dorośli pracowali wspólnie – poprzez integrację, zabawę, jednodniowe wycieczki do ciekawych miejsc kultury oraz wspólne 2-dniowe wyjazdy całych rodzin.

Projekt był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Jego wartość to ponad 277 tys. zł.

Partnerem Stowarzyszenia „Przystań” było Miasto Iława, a dokładnie Ośrodek Psychoedukacji w Iławie.

Programy

Ostatnie aktualności

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by