Wychowanie – sztuka i wyzwanie

 

To 9-miesięczny unijny projekt, stawiający na integrację rodzin, rozwój dzieci oraz podniesienie umiejętności wychowawczych rodziców z Iławy.
Wdrażamy go w partnerstwie z samorządem miasta Iławy.

Projekt nie bez kozery nosi taki właśnie tytuł. Wychowanie dzieci w obecnych czasach to naprawdę nie tylko sztuka, ale i wyzwanie.

Najważniejszą rolą każdego dorosłego człowieka jest rola rodzica. Aby pracować – potrzebujemy kwalifikacji i umiejętności. Aby prowadzić auto – musimy odbyć kurs i zdać egzamin państwowy.
A aby być rodzicem…?

Nasz projekt jest dla rodziców, którzy chcą podnieść swoje umiejętności w tym zakresie.
Nie dlatego, że mają tu deficyty, ale dlatego, że są świadomi trudności procesu wychowawczego i chcą jak najlepiej wywiązać się z roli rodzica. Dlatego, że chcą zrozumieć zmiany zachodzące w dziecku, że chcą jak najlepiej przejść przez okres jego buntu i dojrzewania, że chcą poradzić sobie z zagrożeniami współczesnego świata, które czyhają na ich dzieci.

 

W projekcie „Wychowanie – sztuka i wyzwanie” wspieramy 20 dorosłych oraz ich dzieci.
Oddzielne działania zaplanowaliśmy dla dorosłych, oddzielne dla dzieci. Na koniec dzieci i dorośli pracują wspólnie – poprzez integrację, zabawę, jednodniowe wycieczki do ciekawych miejsc kultury oraz wspólne 2-dniowe wyjazdy całych rodzin.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Jego wartość to ponad 277 tys. zł.

Partnerem Stowarzyszenia „Przystań” jest Miasto Iława, a dokładnie Ośrodek Psychoedukacji w Iławie.

 

Programy

Ostatnie aktualności

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by