Przystań wspiera iławskie rodziny

„Przystań wspiera iławskie rodziny” to 3-letni unijny projekt, adresowany do mieszkańców Iławy, wzmacniający i integrujący rodziny. Rozpoczęliśmy jego realizacje 1 września 2020 roku, a zakończymy 31 sierpnia 2023 roku.

To kolejny projekt rodzinny realizowany przez „Przystań”, w którym wezmą udział rodzice wraz ze swoimi dziećmi.

W trakcie 3 oddzielnych naborów w przedsięwzięciu weźmie udział min.108 osób. Zaplanowane działania obejmują zarówno zajęcia dedykowane dla osób dorosłych, jak i młodzieży. Uczestnikom przedsięwzięcia przekażemy wiedzę i umiejętności, które pomogą im rozwiązać dotykające ich trudności życiowe i minimalizować ryzyko ich wystąpienia w przyszłości.

Będzie to dobry czas zainwestowany w rodzinę. W trakcie weekendowych wyjazdów rodzinnych całe rodziny wraz z dziećmi będą nie tylko pracować nad sobą, ale też nad lepszą integracją rodziny. Rodzice wezmą także udział w Szkole dla rodziców, zajęciach Świadomy rodzic – zdrowa rodzina, spotkaniach ze specjalistami, nauczą się jak radzić sobie z dziećmi na różnych etapach ich rozwoju. W razie potrzeby będą mogli skorzystać z indywidualnego poradnictwa specjalistycznego.

Specjalne zajęcia zaplanowano też dla młodzieży, na których trenerzy będą pracowali nad wzrostem umiejętności społecznych (zajęcia stacjonarne i wyjazd) oraz pobudzaniem kreatywności. Sprawdzą się w działaniu i wzajemnej współpracy pracując nad wspólnym projektem/wydarzeniem, które sami wymyślą.

Efektem projektu ma być przede wszystkim wzrost umiejętności wychowawczych dorosłych uczestników projektu oraz umiejętności społecznych całej grupy.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego wartość to ponad 809 tys. zł.

PODSTAWOWE DANE NA TEMAT PROJEKTU

OKRES REALIZACJI: od 1 września 2020 do 31 sierpnia 2023 roku

CELE PROJEKTU: Polepszenie sytuacji 108 osób z Iławy dzięki objęciu ich i ich rodzin do końca sierpnia 2023 usługami społecznymi

PLANOWANE EFEKTY: Wzrost umiejętności wychowawczych i społecznych dorosłych uczestników projektu

WARTOŚĆ PROJEKTU: 809.214,12 zł

WKŁAD FUNDUSZY EUROPEJSKICH: 760.567,37 zł

Programy

Ostatnie aktualności

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by