Rodzinna Przystań w gminach Susz i Zalewo

 

Odbiorcami projektu były rodziny mieszkające na terenie gmin Susz oraz Zalewo w powiecie iławskim. 27-miesięczne przedsięwzięcie trwało od 1 maja 2017 roku do 31 lipca 2019 roku.

W trakcie 2 oddzielnych naborów w przedsięwzięciu wzięło udział ponad 128 osób. Działania objęły zarówno zajęcia dedykowane dla osób dorosłych, jak i młodzieży – wszystko po to, by nauczyć rodziny rozwiązywania dotykających ich trudności życiowych i minimalizować ryzyko ich wystąpienia w przyszłości.

W ramach programu osoby dorosłe brały udział w zajęciach z zakresu psychoedukacji, rozwoju osobistego, specjalistycznego poradnictwa, w seminariach tematycznych, spora część projektu poświęcona była umiejętnościom wychowawczym.

Do młodzieży skierowane zostały zajęcia socjoterapeutyczne, zajęcia przygotowujące do dorosłego życia, pełnienia ról społecznych. Odbyły się też gry i zabawy rodzinne, zajęcia artystyczne i sportowo-rekreacyjne. Całe rodziny uczestniczyły także we wspólnych wyjazdach rodzinnych.

Projekt był współfinasowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego wartość to ponad 828 tys. zł.

Partnerem Stowarzyszenia „Przystań” była Gmina Susz i Gmina Zalewo, a dokładnie tamtejsze ośrodki pomocy społecznej.

Programy

Ostatnie aktualności

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by