Przystań dla rodziny

„Przystań dla rodziny” to ponad 2-letni unijny projekt, adresowany do mieszkańców Iławy oraz gminy Iława, wzmacniający i integrujący rodziny.

Inicjatywa była wdrażana w okresie od 1 mara 2017 roku do 31 maja 2019 roku.

W projekcie brali udział rodzice wraz ze swoimi dziećmi.

W trakcie 2 oddzielnych naborów w przedsięwzięciu wzięło udział aż 140 osób. Zaplanowane działania obejmowały zarówno zajęcia dedykowane dla osób dorosłych, jak i młodzieży. Uczestnikom przedsięwzięcia przekazaliśmy wiedzę i umiejętności, które pomogą im rozwiązać dotykające ich trudności życiowe i minimalizować ryzyko ich wystąpienia w przyszłości.

Był to dobry czas zainwestowany w rodzinę. W trakcie weekendowych wyjazdów rodzinnych całe rodziny wraz z dziećmi nie tylko pracowały nad sobą, ale i integrowały się. Rodzice wzięli także udział w Szkole dla rodziców, spotkaniach ze specjalistami, nauczyli się jak z dziećmi rozmawiać i spędzać czas. Odbyły się także specjalne zajęcia dla młodzieży (zajęcia stacjonarne i wyjazdy).

Efektem projektu był m.in. wzrost umiejętności wychowawczych rodziców, wzrost umiejętności rozwiązywania konfliktów w rodzinie, czy wzrost umiejętności społecznych uczestników projektu.

Projekt był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Jego wartość to ponad 835 tys. zł.

Partnerem Stowarzyszenia „Przystań” była Gmina Iława, a dokładnie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iławie.

Programy

Ostatnie aktualności

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by