ERASMUS +

Projekt pt. „W poszukiwaniu międzynarodowych inspiracji w edukacji dorosłych”

Sektor „Edukacja dorosłych” w Erasmusie to w dużym skrócie działania wspierające dorosłych – to edukacja formalna, poza formalna, nieformalna. W naszym przypadku to działania adresowane do rodziców, nastawione w pierwszym rzędzie na podniesienie ich kompetencji wychowawczych, ale i na lepsze funkcjonowanie w rodzinie, na edukację w zakresie finansów rodziny.

Program Erasmus + pozwoli nam dowiedzieć się, w jaki sposób edukację dorosłych prowadzą organizacje w innych krajach Europy, w jakich tematach, w jaki sposób, za pomocą jakich narzędzi itp. W październiku 2023 wybierzemy się na tygodniową wizytę do aglomeracji Aten, gdzie znaleźliśmy organizację podobną do naszej, ale o większym doświadczeniu i działającą szerzej.

Mowa o organizacji Center for Mental and Psychological Support (KEPSIPI). Organizacja ta – tak jak my – pracuje z całymi rodzinami i to nas łączy. Oprócz tego dowiemy się, jak wygląda edukacja dorosłych w Grecji i poznamy sytuację greckich NGO – źródła finansowania działań, jakość współpracy z administracją, zlecanie zadań publicznych, problemy i szanse. Odwiedzimy także kilka ateńskich organizacji, w tym Fundację Niarchos w Pireusie.

Zanim jednak wybierzemy się do Grecji, zakończymy około roczny etap przygotowania językowego. We włoskiej Florencji (maj i czerwiec 2023) i na Malcie (wrzesień 2023) odbędziemy międzynarodowe kursy językowe, które ułatwią nam rozmowy w Atenach i rozwinięcie współpracy w innych projektach.


Okres realizacji: 1 grudnia 2022 – 29 lutego 2024
Cel projektu: wzrost wiedzy 10 osób stanowiących kadrę zarządzającą i dydaktyczną na temat rozwiązań/metod pracy z dorosłymi wychowującymi dzieci
Źródła finansowania projektu: Komisja Europejska
Linia budżetowa: Program Erasmus +, Akcja 1: KA122-ADU – Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności dorosłych osób uczących się i kadry w sektorze edukacji dorosłych
Sektor: Edukacja dorosłychProjekt jest realizowany w ramach programu Erasmus plus ze środków Unii Europejskiej.

Programy

Ostatnie aktualności

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by