13
wrz
2023

Aż 9 kolejnych stypendiów

Aż 21 osób ubiegało się o stypendia „Równe Szanse” Stowarzyszenia Przystań. Po analizie wniosków Komisja stypendialna przyznała 9 stypendiów. Oznacza to, że od powstania naszego stowarzyszenia w 2001 roku udzieliliśmy już 626 stypendiów na łączną kwotę 908 tys. zł.

Najwięcej wniosków złożyli uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie – aż 11. Z Zespołu Szkół w Lubawie wpłynęło 7 wniosków, a 3 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie.

Stypendia trafiają do uczniów tych szkół dzięki nauczycielom z tych placówek, którzy z własnej inicjatywy zasilają stałymi, comiesięcznymi kwotami nasz fundusz. Wielkie podziękowania dla nich.

Komisja podjęła decyzję o przyznaniu 9 stypendiów dla następujących osób:

– Senkowski Julian – Zespół Szkół w Lubawie, 200 zł miesięcznie przez 10 miesięcy,

– Wnuk Wiktoria – Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, 170 zł miesięcznie przez 10 miesięcy,

– Jaroszewska Karolina – Zespół Szkół w Lubawie, 150 zł miesięcznie przez 10 miesięcy,

– Wiśniewski Hubert – Zespół Szkół w Lubawie, 140 zł miesięcznie przez 10 miesięcy,

– Dzięglewska Róża – Zespół Szkół w Lubawie, 140 zł miesięcznie przez 10 miesięcy,

– Markowska Magdalena – Zespół Szkół w Lubawie, 100 zł miesięcznie przez 10 miesięcy,

– Jastrzębowska Wiktoria – Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, 100 zł miesięcznie przez 10 miesięcy,

– Grochowiecka Amelia – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie, 100 zł miesięcznie przez 10 miesięcy,

– Gapska Natalia – Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, 100 zł miesięcznie przez 10 miesięcy.

Gratulujemy wszystkim.

Podczas oceny wniosków Komisja brała udział 3 kwestie:

– średnią ocen za rok szkolny 2022/2023,

– aktywność pozalekcyjną ucznia,

– przekazanie 1% podatku przez rodziców kandydata na rzecz Funduszu Stypendialnego Stowarzyszenia „Przystań” w roku 2021.

To ostatnie kryterium obowiązuje już czwarty rok. Ma ono związek z procesem zapewniania środków na stypendia przez Stowarzyszenie „Przystań”. Także tym razem okazało się, że to kryterium staje się istotne i pozwala znacznie poprawić pozycję ucznia w rankingu kandydatów do otrzymania stypendium. Dzięki temu, że rodzice jednego z kandydatów przekazali swój 1% na naszą rzecz, kandydat ów zdobył 20 punktów i znalazł się wśród stypendystów. Od decyzji Komisji Stypendialnej Stowarzyszenia „Przystań” nie ma odwołania. Udzielanie stypendiów jest jednostronnym aktem woli i suwerenną decyzją Komisji Kwalifikacyjnej i Zarządu Stowarzyszenia „Przystań”. W składzie Komisji zasiadali: Beata Pańczak i Katarzyna Cherek – pedagożki z ZS w Lubawie i ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie oraz Aleksandra Zabłotna – Sekretarz Komisji Kwalifikacyjnej i Arkadiusz Karpiński – Prezes Stowarzyszenia „Przystań”.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by