16
lip
2023

Nasz Erasmus trwa – po Florencji czas na Maltę i Ateny

Trwa nasz projekt „W poszukiwaniu międzynarodowych inspiracji w edukacji dorosłych”. Jest on realizowany w ramach programu Erasmus plus ze środków Unii Europejskiej.

Za nami 2 międzynarodowe szkolenia we Florencji, o których informowaliśmy Was na naszym facebooku. Spędziliśmy tam bardzo inspirujący czas pełen edukacji językowej, kulturowej, architektonicznej, kulinarnej. Przeszliśmy wiele dziesiątek kilometrów, obejrzeliśmy setki obrazów, fresków, kaplic. Zwiedziliśmy wiele muzeów. Zachwycaliśmy się renesansowymi pałacami z XIV i XV wieku, które w znakomitej kondycji przetrwały ponad 500 lat, zgłębialiśmy jeszcze bardziej historię tego cudownego miasta, jakim jest Florencja – niegdyś najważniejszego i najbogatszego miasta Europy, przez chwilę także stolicę Italii.

Od kursantów z innych krajów sporo dowiedzieliśmy się o sytuacji edukacji oraz realiach funkcjonowania organizacji pozarządowych w innych krajach Unii Europejskiej.

Przed nami jeszcze jeden kurs językowy na Malcie, dokąd wybierzemy się we wrześniu, a projekt zwieńczy październikowa wizyta w organizacji Center for Mental and Psychological Support (KEPSIPI). Organizacja ma siedzibę w aglomeracji Aten, więc będziemy mieli też okazję do około tygodniowego pobytu w tym antycznym mieście.

Center for Mental and Psychological Support (KEPSIPI) to organizacja trochę podobna do naszej Przystani, ale mająca więcej doświadczeń i pracująca innymi metodami. Chcemy je dokładnie poznać i zorientować się, czy możemy ich użyć w Polsce w edukacji dorosłych. Organizacja ta – tak jak my – pracuje z całymi rodzinami i to nas łączy. Oprócz tego dowiemy się, jak wygląda edukacja dorosłych w Grecji i poznamy sytuację greckich NGO – źródła finansowania działań, jakość współpracy z administracją, zlecanie zadań publicznych, problemy i szanse. Odwiedzimy także kilka ateńskich organizacji, w tym Fundację Niarchos w Pireusie.

Po wizycie w Atenach podzielimy się publicznie rezultatami projektu.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by