19
wrz
2022

„Przystań” przyznała kolejne stypendia

Kolejne stypendia Stowarzyszenia „Przystań” będą przez cały rozpoczęty rok szkolny trafiać do 7 wybranych uczniów, których wyłoniła w piątek Komisja Kwalifikacyjna Stypendiów „Równe Szanse” Stowarzyszenia „Przystań”.

Komisja podjęła decyzję o przyznaniu 7 stypendiów dla następujących osób:

 • Julian Senkowski – Zespół Szkół w Lubawie – 220 zł miesięcznie przez 10 miesięcy,
 • Anna Dreszler – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie – 220 zł miesięcznie przez 10 miesięcy,
 • Wiktoria Jastrzębowska – Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku – 170 zł miesięcznie przez 10 miesięcy,
 • Wiktoria Wnuk – Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku – 170 zł miesięcznie przez 10 miesięcy,
 • Bartosz Skolmowski – Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku – 140 zł miesięcznie przez 10 miesięcy,
 • Jakub Olstowski – Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku – 140 zł miesięcznie przez 10 miesięcy,
 • Bartosz Smut – Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku – 140 zł miesięcznie przez 10 miesięcy.
  Gratulujemy wszystkim.

Do Stowarzyszenia „Przystań” wpłynęło w tym roku 15 wniosków o przyznanie stypendium. Podczas oceny wniosków Komisja brała udział 3 kwestie:

 • średnią ocen za rok szkolny 2021/2022 (waga 50%),
 • aktywność pozalekcyjną ucznia (waga 30%),
 • przekazanie 1% podatku przez rodziców kandydata na rzecz Funduszu Stypendialnego Stowarzyszenia „Przystań” (waga 20%).

To ostatnie kryterium obowiązuje już trzeci rok. Ma ono związek z procesem zapewniania środków na stypendia przez Stowarzyszenie „Przystań”. Tegoroczne rozdanie znowu pokazało, że to kryterium staje się istotne i pozwala znacznie poprawić pozycję ucznia w rankingu kandydatów do otrzymania stypendium. Dzięki temu, że rodzice jednego z kandydatów przekazali swój 1% na naszą rzecz, kandydat ów zdobył 20 punktów i znalazł się wśród stypendystów.


Od decyzji Komisji Stypendialnej Stowarzyszenia „Przystań” nie ma odwołania. Udzielanie stypendiów jest jednostronnym aktem woli i suwerenną decyzją Komisji Kwalifikacyjnej i Zarządu Stowarzyszenia „Przystań”. W składzie Komisji zasiadali: Beata Pańczak i Katarzyna Cherek – pedagożki z ZS w Lubawie i ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie oraz Marta Ziółkowska – Koordynatorka Funduszu Stypendialnego Stowarzyszenia „Przystań” i Arkadiusz Karpiński – Prezes Stowarzyszenia „Przystań”.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by