22
lip
2022

Podsumowujemy akcję „Iława dla Ukrainy”

28 lutego wspólnie z Burmistrzem Iławy Dawidem Kopaczewskim rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy dla przybywających do Iławy uchodźców z Ukrainy. Dzisiaj chcemy pokazać Wam, na co zostały przeznaczone te pieniądze.

Środki zbieraliśmy głównie poprzez stronę Pomagam.pl (https://pomagam.pl/ilawa_dla_ukraina). Ostatnią wpłatę odnotowaliśmy tam już dość dawno temu, bo 12 maja. Wpłynęło tam łącznie 28.250 zł. Dodatkowo bezpośrednio na konto Stowarzyszenia „Przystań” wpłynęło 8.877 zł. Łącznie dysponowaliśmy zatem kwotą 37.127 zł.

Wspólnie z Burmistrzem Dawidem Kopaczewskim ustaliliśmy, że środki będziemy przeznaczać przede wszystkim na wyżywienie uchodźców, na produkty spożywcze i środki czystości. W przypadku konieczności dokonania innych wydatków konsultowaliśmy się ad-hock. Tak było między innymi w przypadku konieczności zatankowania do pełna auta, które zawiozło pomoc humanitarną do Ukrainy.

Załączone faktury zawierają na odwrocie opis prezentujący przeznaczenie zakupów. Faktury te opiewają na 36.474,08 zł, co oznacza, że do wydania pozostaje jeszcze 652,92 zł.

Skan faktur

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by