26
paź
2021

Pochwałka-,,OSP walczy z pandemią cz.2 „

Mieszkańcy a zarazem członkowie OSP w ostatnim czasie biorą czynny udział w walce z COVID-19, w ubiegłym roku rozgłaszano komunikaty epidemiologiczne, OSP zajęło się również dystrybucją maseczek. W ubiegłym roku dzięki pozyskanym środkom w programie ,,Działaj Lokalnie”
zakupiono sprzęt i środki do dezynfekcji miejsc ogólnie dostępnych, działania te prowadzone są regularnie po dziś dzień. Jednostka bierze również czynny udział w akcji dowożenia mieszkańców na szczepienia przeciw covid, po za tym są gotowi do działań w walce z wirusem i nie tylko 24h/dobę 7 dni w tygodniu. Aby poprawić jakość i skuteczność tych działań nasza jednostka postanowiła kontynuować poprzedni projekt ,,OSP walczy z pandemią” jako cz.2. Dzięki dotacji w konkursie grantowym „DZIAŁAJ LOKALNIE 2021” został zakupiony dodatkowy zestaw tlenoterapii, aby zabezpieczyć przewożonych na szczepienia mieszkańców oraz w sytuacjach gdy podanie tlenu będzie konieczne. Po za tym zakupiliśmy rzutnik multimedialny wraz z głośnikiem w celu prowadzenia prezentacji na temat, pandemii, covid i szczepień, które realizowaliśmy w formie pogadanek mających na celu wyjaśnienie wątpliwości w oparciu o rzetelne dane. 
Zorganizowaliśmy również mobilny punkt szczepień w naszej miejscowości. Naszym celem i korzyścią jest złagodzenie obaw społeczeństwa i poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego. Wzrost
zaszczepionych mieszkańców przynieść może tak oczekiwaną odporność zbiorową i perspektywę powrotu do normalności.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by