8
lip
2020

RUSZA NABÓR NA STYPENDIA 2020/2021

Ogłaszamy konkurs na stypendia „Równe Szanse” na rok szkolny 2020/2021. Na wnioski czekamy do 24 lipca 2020 do godziny 15:00.

Prawdopodobnie przyznamy jedno stypendium w wysokości 300 zł/m-c, 2 stypendia po 250 zł/m-c i 2 stypendia po 200 zł/m-c. Czas na składanie wniosków rozpoczyna się dzisiaj.

Zapraszamy do składania wniosków uczniów, którzy spełniają wszystkie poniższe wymogi:

– uczą się w jednej z trzech szkół: Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie, Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie lub Zespole Szkół w Lubawie im. Władysława Broniewskiego,

– mieszkają na terenie powiatu iławskiego,

– osiągnęli w roku szkolnym 2019/2020 średnią ocen na świadectwie con. 4,25 lub w wyjątkowych przypadkach (jeśli uczeń posiada wybitne uzdolnienia w jednej lub kilku dziedzinach) niższą niż 4,25.

Aby dostać stypendium, nie wystarczy dobrze się uczyć. W naszym programie zawsze ważne były i są także dodatkowe osiągnięcia uczniów, tj. działalność wolontarystyczna na rzecz organizacji społecznych, udział w akcjach społecznych, udział w konkursach i olimpiadach itp.

W tym roku wprowadzamy dodatkową premię za to, że jeden lub oboje rodziców przekazali swój 1% na nasz fundusz stypendialny w ramach zeznania podatkowego za rok 2018.

Jaka jest procedura? Każdy uczeń ubiegający się o stypendium powinien złożyć do siedziby Stowarzyszenia „Przystań” (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 23c w Iławie) kompletny wniosek wraz z wymaganymi załącznikami. Jeśli będą one wymagały uzupełnienia, skontaktujemy się z kandydatami.

Potem Komisja Stypendialna, która składa się z przedstawicieli Stowarzyszenia „Przystań” i pedagogów szkół ocenia każdy wniosek i przyznaje punkty według przyjętego Regulaminu.

Ewentualne wątpliwości wyjaśnia Koordynatorka funduszu p. Marta Ziółkowska w czwartki w godz. 8-11 – osobiście w biurze stowarzyszenia lub pod numerem telefonu stacjonarnego: 89 648-62-38.

Uwaga, Stowarzyszenie „Przystań” nie świadczy usług ksero, dlatego prosimy o składanie wniosków dopiero po wykonaniu wszystkich wymaganych kopii dokumentów. Przyjmujemy tylko wnioski kompletne.

ZAŁĄCZNIKI:

Wniosek

Dlaczego zasługuję na stypendium

Regulamin Funduszu Stypendialnego

Umowa ze stypendystą

Sprawozdanie stypendysty

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by