4
wrz
2019

RUSZA NABÓR NA STYPENDIA 2019/2020

Ogłaszamy konkurs na stypendia „Równe Szanse” na rok szkolny 2019/2020. W tym roku przyznamy mniej stypendiów, ale kwoty będą wyższe, a ponadto zróżnicowane. Stypendia jak dotychczas będą miały charakter finansowy.

Prawdopodobnie przyznamy jedno stypendium w wysokości 300 zł/m-c, 2 stypendia po 250 zł/m-c i 2 stypendia po 200 zł/m-c. Czas na składanie wniosków rozpoczyna się dzisiaj, a kończy 23 września 2019 o godz. 15:30.

Zapraszamy do składania wniosków uczniów, którzy spełniają wszystkie poniższe wymogi:

  • uczą się w jednej z trzech szkół: Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie, Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie lub Zespole Szkół w Lubawie im. Władysława Broniewskiego,
  • mieszkają na terenie powiatu iławskiego,
  • osiągnęli w roku szkolnym 2018/2019 średnią ocen na świadectwie con. 4,25 lub w wyjątkowych przypadkach (jeśli uczeń posiada wybitne uzdolnienia w jednej lub kilku dziedzinach) niższą niż 4,25.
    Aby dostać stypendium, nie wystarczy dobrze się uczyć. W naszym programie zawsze ważne były i są także dodatkowe osiągnięcia uczniów, tj. działalność wolontarystyczna na rzecz organizacji społecznych, udział w akcjach społecznych, udział w konkursach i olimpiadach itp.

Jaka jest procedura? Każdy uczeń ubiegający się o stypendium powinien złożyć do siedziby Stowarzyszenia „Przystań” (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 23c w Iławie) kompletny wniosek wraz z wymaganymi załącznikami. Jeśli będą one wymagały uzupełnienia, skontaktujemy się z kandydatami.
Potem Komisja Stypendialna, która składa się z przedstawicieli Stowarzyszenia „Przystań” i pedagogów szkół ocenia każdy wniosek i przyznaje punkty według przyjętego Regulaminu.
Ewentualne wątpliwości wyjaśnia Koordynatorka funduszu p. Marta Ziółkowska w dni powszednie w godz. 12-15 – osobiście w biurze stowarzyszenia lub pod numerem telefonu stacjonarnego: 89 648-62-38.

Uwaga, Stowarzyszenie „Przystań” nie świadczy usług ksero, dlatego prosimy o składanie wniosków dopiero po wykonaniu wszystkich wymaganych kopii dokumentów. Przyjmujemy tylko wnioski kompletne.

DOKUMENTY, które należy złożyć ubiegając się o stypendium:

POZOSTAŁE DOKUMENTY

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by