Jesteśmy grupą osób, która zmienia rzeczywistość.

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. 

Budujemy aktywne społeczeństwo. 

Przystań do nas - wspieramy, inspirujemy, rozwijamy.

Konkurs na Stypendia w ramach Funduszu „Równe Szanse” na rok szkolny 2016/2017

Jeżeli uczęszczasz do gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej oraz osiągasz dobre wyniki w nauce możesz się starać o Stypendium „Równe Szanse”.

Kryteria przyznania stypendium:

 • - uczniowie klas II i III Gimnazjum Samorządowego nr 1 i nr 2 oraz Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Iławie,
 • - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat iławski,
 • - średnia ocen na koniec roku szkolnego 2015/2016 nie może być niższa niż 4,5,
 • - udział w konkursach oraz działalność na rzecz społeczności lokalnej,
 • - sytuacja materialna ucznia – dochód brutto na jednego członka rodziny nie może przekraczać 1.350,00 zł.

Stypendium jest przyznawane na okres 10 miesięcy w wysokości 120,00 zł dla uczniów ze szkół gimnazjalnych (Gimnazjum nr 1 i nr 2) oraz 150,00 zł dla uczniów gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Iławie i uczeniów szkół ponadgimnazjalnych.
Składanie wniosków wraz z wymaganymi załącznikami będzie możliwe w terminie od dnia 27 czerwca 2016 do 11 lipca 2016 roku.

Wnioski należy składać w siedzibie Stowarzyszenia „Przystań” (Iława, ul. Skłodowskiej 23C).

Więcej informacji można uzyskać u p. Dominiki Nadwodnej, tel. (89) 648-62-38, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Wnioski o stypendium oraz regulamin programu stypendialnego "Równe Szanse" dostępne na stronie --Formularze--.

 

Jeśli chcesz ubiegać się o stypendium zapoznaj się z Regulaminem!

 


 

Stypendia "Równe Szanse" - Bank Gospodarki Żywnościowej w Iławie.

Do podmiotów wspierających iławski fundusz stypendialny dołączył Bank Gospodarki Żywnościowej Oddział  w Iławie.

Stowarzyszenie "Przystań", które prowadzi fundusz, otrzymało w banku specjalny rachunek bankowy, dzięki któremu nie musi ponosić dodatkowych kosztów związanych z wypłacaniem stypendiów uzdolnionym uczniom z terenu powiatu iławskiego.

Obecnie stypendium wypłacane będzie po podpisaniu umowy stypendialnej oraz wyłącznie przelewem na wskazany przez stypendystę rachunek bankowy.


 

        Każdego roku, Stowarzyszenie "Przystań" przeprowadza działania zmierzające do pozyskania środków finansowych na stypendia. Pieniądze uzyskujemy poprzez organizowanie akcji "Widokówka", "1% swojego podatku" oraz od lokalnych przedsiębiorców.

 

Łącznie, co roku wraz z dotacjami Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego udaje nam się zebrać ok. 35 000,00 zł.

 

W celu pozyskania funduszy na program stypendialny wszelkie informacje nagłaśniamy za pośrednictwem mediów, strony internetowej, itp.

Nasze działania nagłaśniamy również w szkołach, do których wysyłamy informacje nt. funduszu. Uczniowie i nauczyciele z iławskich szkół organizują dwa razy do roku akcję "Widokówka", polegająca na rozprowadzaniu kartek świątecznych. Pozyskane środki finansowe zostają przeliczone i przekazane nam, a my z kolei wpłacamy je na rachunek bankowy Funduszu Stypendialnego Stowarzyszenia "Przystań".

Widokówka

 

Akcja odbywa się przede wszystkim w szkołach:

 • Gimnazjum Samorządowym Nr 1 w Iławie;
 • Gimnazjum Samorządowym Nr 2 w Iławie;
 • Zespół Szkół w Lubawie;
 • Zespole Szkół im. Konstytucji 3-go Maja w Iławie;
 • Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie;
 • Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie.

Oprócz w/w działań w szkole, nauczyciele dwóch iławskich szkół - jak co roku - przekazują comiesięczną wpłatę na konto (poprzez opodatkowanie). Są to nauczyciele z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie.

Wysyłamy również pisma do firm, instytucji, przedsiębiorców z prośbą o wsparcie i z informacją o możliwości przekazywania 1% na rzecz Stowarzyszenia.

Do wszystkich w/w działań załączamy ulotki, informacje dodatkowe promujące nasz Fundusz. Również stypendyści zaangażowani są w dostarczanie, roznoszenie po instytucjach, sklepach, firmach, itp. wszelkich materiałów.

Do zebranej przez nas kwoty Fundacja im. Stefana Batorego w Warszawie dokłada nam 15 000,00 zł.