Jesteśmy grupą osób, która zmienia rzeczywistość.

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. 

Budujemy aktywne społeczeństwo. 

Przystań do nas - wspieramy, inspirujemy, rozwijamy.

Aktualności

COP

Szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

Centrum Organizacji Pozarządowych prowadzone przez Stowarzyszenie Przystań w Iławie zaprasza na szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz osób zainteresowanych działalnością III sektora z terenu Powiatu Iławskiego.


Tematyka szkolenia:
- rozliczanie projektu,
- bieżąca realizacja projektu,
- sprawozdawczość (zadania publiczne, program Działaj Lokalnie).

Szkolenie jest bezpłatne. Odbędzie się 24 października 2016 (poniedziałek) o godz. 17:00 w Ośrodku Psychoedukacji w Iławie, przy ul. Chełmińskiej 1.
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres: dnadwodna[@]przystan.ilawa.pl
Zadanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Iławskiego.

 

COP

Zmiana nazwy

Informujemy, że 15 września 2016 r. Krajowy Sąd Rejestrowy w Olsztynie zatwierdził zmianę nazwy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo, na: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie (w skrócie: PSONI Koło w Iławie).

PSONI Koło w Iławie jest oddziałem terenowym ogólnopolskiej organizacji działającej na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. We wrześniu 2015 r. najwyższe władze Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Zgromadzenie Elektorów, składające się z 123 przedstawicieli wszystkich Kół, wprowadziło do Statutu zmiany, z których najważniejsza obejmowała zmianę nazwy Stowarzyszenia. Z uwagi na konieczność zatwierdzenia podjętych decyzji w sądach rejestrowych, odpowiadających lokalizacji poszczególnych Kół, wprowadzanie nowej nazwy do użycia wymagało czasu. Iławskie Koło PSONI uzyskało potwierdzenie wprowadzonych zamian 15 września 2016 r.

Nowa nazwa Stowarzyszenia jest bliższa współczesnym poglądom oraz zgodna z najnowszymi trendami w naukach humanistycznych i z aktami prawa międzynarodowego, zwłaszcza wprowadzonej w polski system prawny niemal równo 4 lata temu – Konwencji Narodów Zjednoczonych o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami. Nowa nazwa odpowiada na wyzwania XXI wieku, traktujące wszystkich członków społeczeństw, w tym także każdą osobę z niepełnosprawnością intelektualną, w sposób równy, podmiotowy i z poszanowaniem jej godności osobistej. Z pewnością znacznie lepiej będzie się przyczyniać do realizacji misji Stowarzyszenia, którą jest:  dbanie o godność, szczęście i jakość życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich równoprawne miejsce w rodzinie i w społeczeństwie, wspieranie rodzin osób z niepełnosprawnością intelektualną we wszystkich obszarach życia i sytuacjach, a zwłaszcza w ich gotowości niesienia pomocy innym.

COP

Na sportowo

Już 23 października 2016 (niedziela) o godzinie 11:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Iławie przy ul. Niepodległości 11b odbędą się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego w czterech kategoriach wiekowych.
Organizatorami tego wydarzenia są: Powiatowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Iławie, Powiat Iławski oraz Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Pozostało 10 dni (do dnia 17 października), by zapisać się na turniej.

Turniej sfinansowany zostanie ze środków Powiatu Iławskiego w ramach zadania "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej" - CYKL POWIATOWYCH IMPREZ SPORTOWYCH O PUCHAR STAROSTY POWIATU IŁAWSKIEGO

Więcej na: http://powiat-ilawski.pl/images/news/1888/regulamin%20tenis%20stolowy.pdf

 

COP

Promocja NGO w Internecie

W ramach COPu organizowane jest szkolenie z zakresu promocji sektora pozarządowego w Internecie. Uczestnicy dowiedzą się jak za pomocą storytellingu zwiększyć swój zasięg, jak sprawnie tworzyć ciekawe posty oraz podstawowe grafiki.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Szkolenie odbędzie się 10 października w sali konferencyjnej Portu Śródlądowego, przy ul. Chodkiewicza 1 w Iławie, w godz. 17:00-19:00 i jest bezpłatne.

Prowadząca: Marlena Klepacka - Talent Acquisition Marketing Assistant w EPAM Poland. Zaczynała od PR i social media małych i średnich przedsiębiorstw, dziś pracuje w zespole marketingowców w międzynarodowej korporacji IT. W 2016 zrealizowała wraz z Fundacją Poland Business Run i Fundacją Jaśka Meli pierwszą edycję Gdańsk Business Run.

Wszystkich zainteresowanych proszę o potwierdzenie udziału mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Powiatu Iławskiego.

COP

Pierwszy w Polsce serwis płatności online dla organizacji pozarządowych, wprowadzony przez FaniMani.pl.

FaniPay - jest to usługa bezpiecznych płatności online ukierunkowana na potrzeby polskich organizacji społecznych. Dzięki niej fundacje i stowarzyszenia będą mogły bardziej efektywnie szukać wsparcia dla działalności przez własne strony internetowe. Nieskomplikowana forma i bardzo uproszczone procedury rejestracji sprawiają, że FaniPay jest znacznie łatwiej dostępny i przyjazny użytkownikom.

Jak działa serwis FaniMani.pl?
Dzięki FaniMani.pl organizacje społeczne stale pozyskują dodatkowe fundusze na swoje działania. Każdy kto robi zakupy przez internet może, korzystając z portalu, wesprzeć wybrany przez siebie cel społeczny, nie wydając ani złotówki więcej ponad to, co i tak zapłaciłby za wybraną przez siebie rzecz.
Więcej na: www.fanimani.pl

Logo FaniPay RGB

 

COP

"Biegaj, badaj się i bądź zdrowy, a przebiegniesz swój półmaraton życiowy"

Iławskie "Amazonki” oraz Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Iławie zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji promującej zdrowie i profilaktykę antynowotworową. Odbędzie się ona 4 września 2016 (niedziela) o godz. 11:00 na terenie hali sportowo–widowiskowej w Iławie podczas VI Iławskiego Półmaratonu LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego.
Akcja ma na celu zwiększenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia poprzez kontrolę wagi, badanie poziomu cholesterolu, badanie poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, nauka samobadania piersi w profilaktyce antynowotworowej, przekazanie wiedzy na temat badań cytologicznych w profilaktyce przeciwko nowotworowi szyjki macicy.

Uczestnicy otrzymają materiały informacyjno–edukacyjne oraz uzyskają informacje o działalności Stowarzyszenia IKA.
Działanie współfinansowane ze środków otrzymanych z Powiatu Iławskiego w ramach realizacji zadania publicznego w 2016r. pn. Akcja profilaktyczna promująca zdrowie i profilaktykę antynowotworową pn.: „Biegaj, badaj się i bądź zdrowy, a przebiegniesz swój półmaraton życiowy”.

 

 

 

 

 

 

COP

Pierogowy Festyn w Goryniu

Pierogowy Festyn w Goryniu już w najbliższą niedzielę 14 sierpnia. Start imprezy o godzinie 15:00.
Przewidzianych jest wiele atrakcji, w tym m.in. konkurs pierogowy wraz z degustacją, występy, pokazy strażackie oraz zabawa taneczna przy zespole PRESTIGE. Dodatkowo w programie znalazło się miejsce i czas na gry i zabawy dla dzieci.

Można wziąć udział w konkursie na najlepsze pierogi oraz w konkursie lepienia pierogów o puchar Burmistrza Kisielic.

Zgłoszenia można dokonać pod nr. tel. 570-004-675.

 festyn pierogi

 

 

 

 

 

COP

Targi Przedsiębiorczości wiejskiej – Festiwal „Miejsca z Duszą”

Targi Przedsiębiorczości Wiejskiej to wydarzenie poświęcone małym społecznościom, które w jednym miejscu i czasie przed szerokim gronem widzów zaprezentować mogą swoją miejscowość. Właśnie trwa rekrutacja podmiotów, które podczas Elbląskiego Święta Chleba będą promowały swoje miejscowości.

W imieniu organizatorów zachęcamy do przyłączenia się do inicjatywy promującej aktywność lokalną oraz działania w obszarze przedsiębiorczości na obszarach wiejskich (wsie tematyczne czy ekomuzea). 3 września 2016 w Elblągu, w godzinach 11:00-15:00, podczas Elbląskiego Święta Chleba odbędą się Targi Przedsiębiorczości Wiejskiej - Festiwal „Miejsca z Duszą”. W pierwszy weekend września elbląska starówka gromadzi tłumy mieszkańców regionu i turystów, więc jest to idealna okazja do zaprezentowania dorobku swoich miejscowości, pomysłów, produktów i usług.

Aby móc to zrobić wystarczy zgłosić się do Stowarzyszenie ESWIP, które jest organizatorem Festiwalu. Na zgłoszenia stowarzyszeń, fundacji, wiosek tematycznych czekamy do 12 sierpnia 2016.

Każdy zgłoszony podmiot będzie mógł wystawić swoje stoisko i przeprowadzić warsztaty. Jeżeli przy swoim stoisku będą Państwo chcieli zorganizować jakieś warsztaty/zabawy dla gości, organizator może zabezpieczyć na ten cel wskazane przez Państwa materiały. Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..