Jesteśmy grupą osób, która zmienia rzeczywistość.

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. 

Budujemy aktywne społeczeństwo. 

Przystań do nas - wspieramy, inspirujemy, rozwijamy.

Aktualności

 

COP

"Biegaj, badaj się i bądź zdrowy, a przebiegniesz swój półmaraton życiowy"

Iławskie "Amazonki” oraz Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Iławie zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji promującej zdrowie i profilaktykę antynowotworową. Odbędzie się ona 4 września 2016 (niedziela) o godz. 11:00 na terenie hali sportowo–widowiskowej w Iławie podczas VI Iławskiego Półmaratonu LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego.
Akcja ma na celu zwiększenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia poprzez kontrolę wagi, badanie poziomu cholesterolu, badanie poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, nauka samobadania piersi w profilaktyce antynowotworowej, przekazanie wiedzy na temat badań cytologicznych w profilaktyce przeciwko nowotworowi szyjki macicy.

Uczestnicy otrzymają materiały informacyjno–edukacyjne oraz uzyskają informacje o działalności Stowarzyszenia IKA.
Działanie współfinansowane ze środków otrzymanych z Powiatu Iławskiego w ramach realizacji zadania publicznego w 2016r. pn. Akcja profilaktyczna promująca zdrowie i profilaktykę antynowotworową pn.: „Biegaj, badaj się i bądź zdrowy, a przebiegniesz swój półmaraton życiowy”.

 

 

 

 

 

 

COP

Pierogowy Festyn w Goryniu

Pierogowy Festyn w Goryniu już w najbliższą niedzielę 14 sierpnia. Start imprezy o godzinie 15:00.
Przewidzianych jest wiele atrakcji, w tym m.in. konkurs pierogowy wraz z degustacją, występy, pokazy strażackie oraz zabawa taneczna przy zespole PRESTIGE. Dodatkowo w programie znalazło się miejsce i czas na gry i zabawy dla dzieci.

Można wziąć udział w konkursie na najlepsze pierogi oraz w konkursie lepienia pierogów o puchar Burmistrza Kisielic.

Zgłoszenia można dokonać pod nr. tel. 570-004-675.

 festyn pierogi

 

 

 

 

 

COP

Targi Przedsiębiorczości wiejskiej – Festiwal „Miejsca z Duszą”

Targi Przedsiębiorczości Wiejskiej to wydarzenie poświęcone małym społecznościom, które w jednym miejscu i czasie przed szerokim gronem widzów zaprezentować mogą swoją miejscowość. Właśnie trwa rekrutacja podmiotów, które podczas Elbląskiego Święta Chleba będą promowały swoje miejscowości.

W imieniu organizatorów zachęcamy do przyłączenia się do inicjatywy promującej aktywność lokalną oraz działania w obszarze przedsiębiorczości na obszarach wiejskich (wsie tematyczne czy ekomuzea). 3 września 2016 w Elblągu, w godzinach 11:00-15:00, podczas Elbląskiego Święta Chleba odbędą się Targi Przedsiębiorczości Wiejskiej - Festiwal „Miejsca z Duszą”. W pierwszy weekend września elbląska starówka gromadzi tłumy mieszkańców regionu i turystów, więc jest to idealna okazja do zaprezentowania dorobku swoich miejscowości, pomysłów, produktów i usług.

Aby móc to zrobić wystarczy zgłosić się do Stowarzyszenie ESWIP, które jest organizatorem Festiwalu. Na zgłoszenia stowarzyszeń, fundacji, wiosek tematycznych czekamy do 12 sierpnia 2016.

Każdy zgłoszony podmiot będzie mógł wystawić swoje stoisko i przeprowadzić warsztaty. Jeżeli przy swoim stoisku będą Państwo chcieli zorganizować jakieś warsztaty/zabawy dla gości, organizator może zabezpieczyć na ten cel wskazane przez Państwa materiały. Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

 

 

 

 

COP

Aktualne konkursy:

1. Burmistrz miasta Lubawa ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Jest to wsparcie zadania pn. "Organizacja Bałtyckiej Ligi Młodzików w zapasach w stylu o Puchar Burmistrza Miasta Lubawa" w wysokości 6.000 zł.

Termin realizacji: 8.08-15.11.2016

Termin składania ofert: 3.08.2016 do godz. 15:00Proszę jednak pamiętać, o wymaganych załącznikach.

Więcej informacji --> TU

 

2. Burmistrz Zalewa ogłosił drugi otwarty konkurs ofert na wykonanie w bieżącym roku zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Można uzyskać 5.000 zł na realizację zamierzonych działań. Warunkiem jest jednak zakończenie realizacji działań nie później niż do dnia 30 listopada 2016.
Ofertę należy złożyć w terminie do 5 sierpnia 2016 do godz. 10:00 w Urzędzie Miejskim w Zalewie, przy ul. Częstochowskiej 8, 14-230 Zalewo wraz z wymaganymi załącznikami.

Więcej informacji --> TU

 

 

 

 

 

 

COP

Programu współpracy Powiatu Iławskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2017 rok oraz Budżet na rok 2017 - konsultacje.

1. Starostwo Powiatowe w Iławie zaprasza do składania propozycji zapisów dotyczących pozafinansowej współpracy powiatu z NGO, które mogłyby zostać zawarte w przyszłorocznym Programie. Propozycje te należy zgłaszać w sekretarciacie Starostwa (I piętro, pokój 115) do dnia 24 sierpnia.

2. Ponadto, istnieje możliwość złożenia swoich propozycji zadań publicznych, które zostaną realizowane w ramach otwartego konkursu ofert oraz inicjatywy oddolnej.

Propozycje powinny zawierać:

1. rodzaj i nazwę zadania publicznego,

2. opis zadania wraz z określeniem celu, zakresu rzeczowego, zakładanych rezultatów, jak również adresatów zadania,

3. sugerowany termin realizacji zadania,

3. kalkulację kosztów z podziałem na planowane źródła finansowania.

Termin składania propozycji należy zgłaszać również do sekretariatu Starostwa, lecz termin jest nieco dłuższy - 2 września 2016.

W razie pytań, prosimy kontaktować się:

- Wydział Edukacji, Kultury i Sportu - Agnieszka Zabłotna - (89) 649-07-36

- Wydział Organizacyjny, Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Bezpieczeństwa - Katarzyna Marchelek - (89) 649-08-38

 

 

 

COP

Europejska Nagroda w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w konkursie na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości. Konkurs co roku organizuje Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN).
W roku bieżącym za przeprowadzenie konkursu na poziomie międzynarodowym odpowiedzialna jest Słowacja, jako kraj sprawujący prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Tematem konkursu jest „Zapobieganie przestępstwom wobec osób starszych”. Jak co roku, każdy kraj może zgłosić jeden projekt do konkursu. Projekty do konkursu należy składać do Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie do 25 sierpnia 2016. Informacje dotyczące konkursu zamieszczone zostaną na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nagroda główna w konkursie wynosi 10.000 Euro i przyznawana jest projektowi, który wnosi największy wkład w zapobieganie przestępczości we wskazanym obszarze. Ponadto regulamin przewiduje przyznanie dwóch wyróżnień w kwocie 5.000 Euro. Każde państwo członkowskie może zgłosić jeden projekt krajowy. Zwycięzca tegorocznej edycji konkursu zostanie ogłoszony podczas konferencji dobrych praktyk EUPCN, która odbędzie się w dniach 14-15 grudnia br. na Słowacji.

Wniosek i regulamin

Więcej --> TU

 

 

 

COP

Kolorowych jarmarków…

W najbliższą niedzielę (10 lipca) można będzie miło spędzić czas w Lubawie. Przewidziano wiele atrakcji.

Jarmark im. Biskupa Macieja Konopackiego rozpocznie się o godz. 10:30 mszą świętą w Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie. Tuż po mszy będzie można odwiedzić różnotematyczne stoiska. Rzemieślnicy wystawią swoje kramy. Można będzie zobaczyć m.in. wytwory garncarskie, rękodzieło, obraz-płótno, naturalną żywność, rzeźbę, koronki i wiele innych.

Przewidziano również odtworzenie legendy pt. „Biała Dama”, walki rycerskie, obóz średniowieczny, pieczenie prosiaka wraz z degustacją, a także projekcja filmu „Bitwa pod Grunwaldem” na murach zamku.

Jarmark organizowany jest przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Ziemi Lubawskiej w ramach realizacji zadania publicznego „Zorganizowanie imprezy upowszechniającej tradycje, zwyczaje i kulturę średniowiecza” dofinansowanego ze środków Powiatu Iławskiego.


 

 

 

 

COP

Turniej piłki siatkowej

24 lipca 2016 o godz. 10.00 na boisku do piłki siatkowej plażowej przy Ekomarinie w Zalewie odbędzie się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego. Zawody stanową jeden z punktów organizowanych w weekend 23-24 lipiec DNI ZALEWA 2016.

Współorganizatorami zawodów są: Powiat Iławski, Gmina Zalewo oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Zalewie.

W imieniu Powiatowego Stowarzyszenia LZS w Iławie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju.


Turniej sfinansowany zostanie ze środków Powiatu Iławskiego w ramach zadania ,,Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej - CYKL POWIATOWYCH IMPREZ SPORTOWYCH O PUCHAR STAROSTY POWIATU IŁAWSKIEGO".

Regulamin

plazowa