Jesteśmy grupą osób, która zmienia rzeczywistość.

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. 

Budujemy aktywne społeczeństwo. 

Przystań do nas - wspieramy, inspirujemy, rozwijamy.

Aktualności

COP

Konkurs - wolontariusz

W ubiegły wtorek komisja wyłoniła laureata konkursu na "Najaktywniejszego wolontariusza Powiatu Iławskiego".

Tytuł ten otrzymała p. Natalia Dymowska - wolontariuszka działająca w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Iławie. Nie łatwe zadanie miała komisja, gdyż wszyscy kandydaci (łącznie 7) wykazali dużą aktywność społeczną.

Laureatka otrzymała pamiątkową statuetkę oraz kartę podarunkową do Empiku.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

123

 

 

COP

Mistrzostwa warcabowe

Już w najbliższą sobotę w Fijewie odbędą się Mistrzostwa Powiatowe w Warcabach o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego.

Celem imprezy jest popularyzacja rekreacji i sportu, integracja międzypokoleniowa oraz promocja gier umysłowych. Organizatorzy (Powiatowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Iławie) pragną wyłonić najlepszych zawodników z terenu powiatu iławskiego.
Mistrzostwa odbędą się 26 listopada o godz. 11:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa (Fijewo 73).
Mistrzostwa sfinansowane są ze środków budżetowych powiatu iławskiego w ramach zadania publicznego „Cykl powiatowych imprez sportowych o puchar Starosty Powiatu Iławskiego”.

--

Projekty Młodzieżowe - konkurs

Co roku Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży ogłasza konkurs na dofinansowanie najciekawszych projektów młodzieżowych, których celem jest budowanie polsko-litewskiej przyjaźni. Wnioski na rok 2017 można składać do 30 grudnia 2016 roku.

W roku 2017 priorytety Funduszu to:

  • Promowanie dialogu międzykulturowego i międzyetnicznego poprzez budowanie postaw otwartości i tolerancji wśród młodych ludzi
  • Promowanie tolerancji i empatii wobec mniejszości narodowych zamieszkałych w Polsce i na Litwie
  • Promowanie polsko-litewskiej współpracy młodzieży z wykorzystaniem nowoczesnych technologii
  • Wspieranie aktywnych postaw obywatelskich wśród młodzieży, w tym promocja wolontariat
  • Promowanie 10-lecia działalności Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży

http://www.wymianymlodziezy.frse.org.pl/blog/konkurs-wniosk%C3%B3w-na-rok-2016

 

 

 

COP

Szkolenie - WOLONTARIAT

Kochani, zapraszamy Was na kolejne - ostatnie już w tym roku szkolenie organizowane przez nas w ramach COP. Tym razem tematem jest WOLONTARIAT!

Na szkoleniu dowiecie się jak pozyskać wolontariusza, jak go zaangażować w Wasze działania, jak go motywować. Ponadto, można będzie uzyskać informacje jakie Was nurtują, dowiedzieć się jak stworzyć umowę wolontariacką itp.

Szkolenie odbędzie się 14 listopada o godz. 17:00 w Ośrodku Psychoedukacji w Iławie i jest bezpłatne.

Bardzo proszę o potwierdzenie przybycia w komentarzu pod postem, w wiadomości prywatnej lub na maila: dnadwodna[@]przystan.ilawa.pl

Zadanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Iławskiego.

Zapraszamy na szkolenie

COP

Szkolenie

Zachęcamy wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie w zakresie zlecania i realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe.

Bardzo ważnym elementem szkolenia będą praktyczne warsztaty pisania ofert oraz sprawozdań z realizacji zadań publicznych w otwartych konkursach ofert.

Prowadzącym będzie Pan Artur Gluziński.

Szkolenie jest bezpłatne, a odbędzie się 9 grudnia o godz. 9:00 w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Iławie.

SZKOLENIE

COP

Konkurs na najaktywniejszego wolontariusza powiatu iławskiego

Drodzy przedstawiciele organizacji pozarządowych,

powoli dobiega końca obecny rok kalendarzowy. To dobry czas, by zrobić małe podsumowanie pracy wolontaruszy w Waszej organizacji. Jeśli więc chcecie, w ramach wdzięczności za pomoc jaką Was darzą Wasi wolontariusze, wyróżnić ich na tle innych pomocników, zgłoście ich do konkursu!

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, opisując działalność wolontariusza.


Każda organizacja może zgłosić do konkursu maksymalnie 2 wolontariuszy.

Ze wszystkich zgłoszonych osób, komisja wyłoni jednego laureata, który otrzyma nagrodę o wartości 150 zł.

Na zgłoszenia czekamy do piątku (21.11) do godz. 15:00.
Wypełniony formularz można złożyć w biurze Stowarzyszenia Przystań lub wysłać na maila: dnadwodna[@]przystan.ilawa.pl


-- REGULAMIN --

-- FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY --


Zadanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Iławskiego.

 

COP

Szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

Centrum Organizacji Pozarządowych prowadzone przez Stowarzyszenie Przystań w Iławie zaprasza na szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz osób zainteresowanych działalnością III sektora z terenu Powiatu Iławskiego.


Tematyka szkolenia:
- rozliczanie projektu,
- bieżąca realizacja projektu,
- sprawozdawczość (zadania publiczne, program Działaj Lokalnie).

Szkolenie jest bezpłatne. Odbędzie się 24 października 2016 (poniedziałek) o godz. 17:00 w Ośrodku Psychoedukacji w Iławie, przy ul. Chełmińskiej 1.
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres: dnadwodna[@]przystan.ilawa.pl
Zadanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Iławskiego.

 

COP

Zmiana nazwy

Informujemy, że 15 września 2016 r. Krajowy Sąd Rejestrowy w Olsztynie zatwierdził zmianę nazwy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo, na: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie (w skrócie: PSONI Koło w Iławie).

PSONI Koło w Iławie jest oddziałem terenowym ogólnopolskiej organizacji działającej na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. We wrześniu 2015 r. najwyższe władze Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Zgromadzenie Elektorów, składające się z 123 przedstawicieli wszystkich Kół, wprowadziło do Statutu zmiany, z których najważniejsza obejmowała zmianę nazwy Stowarzyszenia. Z uwagi na konieczność zatwierdzenia podjętych decyzji w sądach rejestrowych, odpowiadających lokalizacji poszczególnych Kół, wprowadzanie nowej nazwy do użycia wymagało czasu. Iławskie Koło PSONI uzyskało potwierdzenie wprowadzonych zamian 15 września 2016 r.

Nowa nazwa Stowarzyszenia jest bliższa współczesnym poglądom oraz zgodna z najnowszymi trendami w naukach humanistycznych i z aktami prawa międzynarodowego, zwłaszcza wprowadzonej w polski system prawny niemal równo 4 lata temu – Konwencji Narodów Zjednoczonych o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami. Nowa nazwa odpowiada na wyzwania XXI wieku, traktujące wszystkich członków społeczeństw, w tym także każdą osobę z niepełnosprawnością intelektualną, w sposób równy, podmiotowy i z poszanowaniem jej godności osobistej. Z pewnością znacznie lepiej będzie się przyczyniać do realizacji misji Stowarzyszenia, którą jest:  dbanie o godność, szczęście i jakość życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich równoprawne miejsce w rodzinie i w społeczeństwie, wspieranie rodzin osób z niepełnosprawnością intelektualną we wszystkich obszarach życia i sytuacjach, a zwłaszcza w ich gotowości niesienia pomocy innym.

COP

Na sportowo

Już 23 października 2016 (niedziela) o godzinie 11:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Iławie przy ul. Niepodległości 11b odbędą się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego w czterech kategoriach wiekowych.
Organizatorami tego wydarzenia są: Powiatowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Iławie, Powiat Iławski oraz Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Pozostało 10 dni (do dnia 17 października), by zapisać się na turniej.

Turniej sfinansowany zostanie ze środków Powiatu Iławskiego w ramach zadania "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej" - CYKL POWIATOWYCH IMPREZ SPORTOWYCH O PUCHAR STAROSTY POWIATU IŁAWSKIEGO

Więcej na: http://powiat-ilawski.pl/images/news/1888/regulamin%20tenis%20stolowy.pdf